Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców

W dniu 28 stycznia 2020 r. odbyło się w Domu Rzemiosła – zabytkowej siedzibie Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Zawierciu Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców.

Spotkanie otworzyli Starszy Cechu Jan Witkowski wraz z współorganizatorami – Prezesem Centrum Inicjatyw Lokalnych Pawłem Abuckim oraz z Prezesem Zawierciańskiego Forum Pracodawców Krzysztofem Peroniem.

W Spotkaniu udział wzięło około 100 przedsiębiorców i zaproszonych gości – m.in.  Poseł na Sejm RP Danuta Nowicka, z ramienia Prezydenta Miasta Zawiercie Skarbnik miasta Zawiercie Marcin Gawłowicz, radni miejscy i powiatowi, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Andrzej Rus.

Wieczór umilił występ Leopolda Stawarza wraz z uczniami – Eweliną Bednarz, Joanną Kubik i Bernardem Stawarzem, którym akompaniował Michał Rus.

W kuluarowych rozmowach przy poczęstunku przedsiębiorcy wymieniali się kontaktami, doświadczeniami oraz składali sobie noworoczne życzenia.

Starszy Cechu nadmienił, iż organizacja Cechu liczy niemal 100 lat. Zależy nam by organizacja odgrywała ważną rolę w życiu społeczeństwa ziemi zawierciańskiej, by mogła nadal trwać i pielęgnować swoje tradycje, utrwalać więzi środowiskowe  poprzez organizację świąt patronalnych, udział we wszelkiego rodzaju imprezach o charakterze lokalnym, wojewódzkim
i ogólnopolskim.

Członkowie Cechu legitymujący się dyplomami czeladniczymi i mistrzowskimi  szkolą w swoich zakładach pracowników młodocianych – przyszłych fachowców, rzemieślników.

Ośrodek szkoleniowy przy Cechu oferuje członkom kursy i szkolenia umożliwiające nabycie kwalifikacji oraz podnoszące kwalifikacje. Cyklicznie prowadzimy kursy i szkolenia z zakresu BHP, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pedagogiczne dla instruktorów praktycznej nauki zawodu. Realizowaliśmy i realizujemy usługi dofinansowane ze środków EFS, prowadziliśmy punkt rekrutacyjno-informacyjny w ramach projektu PSF oraz prowadzimy nabór firm zainteresowanych dofinansowanymi szkoleniami dla swoich pracowników.

Zapraszamy do przyłączenia się do naszej organizacji. Biuro Cechu czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.